Mullikas

Mullikas ja vahvlid – kuidas need küll seotud on?

Mullikas on noorveis – lehm kuni esimese poegimiseni või pull kuni paarituseni. Tore loom, kes armastab ringi tatsata, vabas õhus olla ja pulli teha. Ja siis on meil vahvlid

Need maitsvad väikestest mullidest koosnevad vahvlid ehk MULLIVAHVLID. Või nagu Hong Kongis tavatsetakse öelda “munavahvlid”. Paratamatult tekib aga küsimus, mis pistmist on mullivahvlitel ja mullikal?

 

Lugu sellest, kuidas sai Mullikas vahvlikiosk omale visuaalse identiteedi.

Nagu ikka, on tavaks kohvikule anda nimi. Olgu see siis püsikohas või ratastel toitlustushaagis. Ühel õhtul, kui otsus oma tegevus telgist ümber kioskisse kolida oli kindel, tuli hakata mõtlema nimele. Veronica (loe: perenaine) istus arvuti taga ja üritas välja mõelda kõikvõimalike nimesid. Mull, mullivahvlid, mullivahvel, mullid ja vahvel, vahvlikiosk… no missioon impossible. Ühtki head nime ei tulnud pähe. Isegi peretütar pakkus nime “Ükssarvik”. Ei – ükssarvik ei lähe mitte.

 

Mullivahvlitele mõeldes sai lühendatult hõigatud “mullikas” – kas see ei sobiks? Ja kuidagi tekkis silme ette üks äge veis. “Aga miks ka mitte” – hõigati teisest toast vastu. Iseenesest ju sobib – mullikas kui lühend mullivahvlist. Kuidas see nüüd aga ka logona vahvlifännideni viia?

 

Kuidas teisiti kui ühendades mullikas mullikaga ehk noorveis + mullivahvel = mullikas. Kuivõrd tegu on ikkagi noore veisega, siis piimalehma imago ei lähe mitte. Lehm peab olema äge ja nooruslik, aga kuidas teha üks lehm ägedaks? Vastus on lihtne: pane päikeseprillid ette ja kuldkett kaela ning ongi väikeste laste “gängster lehm” sündinud 🙂
Aga puudu oli põhiline – mullivahvel. Kes ütles, et mullikas ei või vahvlit süüa?

 

Üks vaba ja noor hing võib elu nautida ning lubada endale head paremat. Seehulgas ka vahest magusaga patustada. Toit on selleks et nautida, eriti veel päikesepaistelisel suvel.

 

Seega äge veis sai endale kätte ka jäätise, marjade ja muu hea paremaga mullivahvli, et visuaalne pool annaks edasi kogu sõnumi. Muuseas, eelnev lõik oli meie tüüpise kliendi kirjeldus, kes suveüritustel vahvlisabas kannatamatult seisab. Edastasime oma mõtted toredale disainerile Siljale (Tulilohe OÜ-st), kes mõtted paberile viis ning kujundas mullikale logo. Ja edasist head sõbrad te juba teate!

 

 

 

 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga