Nike tossude tallad said inspiratsiooni vahvlitest

Tooted, mis said inspiratsiooni vahvlitest

#1 Nike treeningjalatsid

1970. aastal vaatas Bill Bowerman (üks ettevõtte Blue Ribbon Sports asutajatest, mis aastast 1971 on meile tuntud ettevõte nimega Nike) kuidas tema naine küpsetas vahvleid, kui tal järsku tuli idee. Kärgstruktuur oleks ideaalne lahendus sportlase tossu tallaks. Seejärel katsetas ta oma ideed valades kummi oma naise vahvliküpsetaja vahele, luues sellega esimese kärgstruktuuriga tossu talla. See oli innovatsioon, mis muutis jooksujalatseid igaveseks.

#2 Jäätis vahvlikoonuses

Sulav valge jäätis vahvlikoonuses

Kui 1904. aastal said Missouris, St. Louise maailmanäitusel osaleval jäätisemüüjal jäätisetopsid otsa, tuli kiirelt leida lahendus. Jäätisemüüja küsis abi lähedal asuvalt vahvlimüüjalt. Saadud vahvlid keerati koonusesse, et oleks võimalik neist jäätist serveerida. Nii sai alguse jäätise müük vahvlikoonustest.

#3 iPhone’i ümbrus, kiik jt

Vahvlist inspireeritud kiik

Vahvlid on inspiratsiooniallikaks sadadele toodetele. Näiteks on on Vans loonud iPhone’i ümbrise, kus on kasutatud vahvlimustrit, mis on kasutusel ka nende jalatsite disainis. Firma The Teak Swing on loonud vahvad kiiged koduaedadesse. Kiigu istumisosa meenutab vahvlit ning on ruudukujuliste aukudega disaintoode. Tootmisel on kasutanud 30-50 aasta vanust tiikpuud.

Krõbe maiustus on inspireerinud isegi alkoholitootjate tegevust. Üks Ameerika juhtivatest viina brändidest Georgi Vodka, on teinud lausa vahvlimaitselise viina. 

 

Rohkem tooteid, mille inspiratsiooniallikaks on olnud vahvel, leiad siit.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga